Informacje dodatkowe

Akwarium i Science World
vanc16Warto. Znakomicie zorganizowane. Ciągle rozbudowywane. Wolontariusze pomagają na każdym kroku, a można i warto zaczekać na prelekcję przy delfinach, bieługach, rekinach czy wydrach. Znakomity pomysł na wizytę z dziećmi. Bez dzieci zresztą też. A jeśli nie Akwarium to biegiem do Science World! Tu z każdego wylezie dzieciak, który ma ochotę dotknąć, poruszyć, pokręcić, uruchomić, włączyć, wejść, podskoczyć, zajrzeć, znowu zajrzeć itd. I wszystko jest perfekcyjnie przygotowane aby wszystkie te czynności wykonywać. A przy okazji poznawać zasady rządzące mechaniką, akustyką, zjawiskami elektrycznymi czy biologicznymi. Zabawa dla wszystkich dzieci w wieku od lat dwóch do stu dwóch!

Kajaki
vanc20Przy dobrej pogodzie można pojechać w głąb Indian Arm i wypożyczyć pełnomorski kajak lub canoe. Przez godzinę lub dłużej można się powłóczyć po fiordzie podziwiając szybko wznoszące się zalesione zbocza gór, a nieco dalej ośnieżone szczyty. Na brzegach królują domy i rezydencje, a na powierzchni fiordu pojawiają się łby lwów morskich. Wokół wszędzie wiele ptaków, nawet można zobaczyć amerykańskiego łysego orła, tego samego którego Amerykanie mają w swoim godle. Jak tylko pogoda dopisuje to niezwykle przyjemnie pływa się kajakiem w takich warunkach! Uwaga: w sezonie letnim warto zamówić kajaki na kilka dni wcześniej, bo chętnych jest więcej niż łodzi!

Museum of Anthropology
vanc01Muzeum jest na samym końcu Vancouver, tam gdzie University of British Columbia. Bilety są dość drogie. Najlepiej przyjść we wtorek po południu by wejść za darmo i skorzystać z wycieczki z przewodnikiem, ale jeśli akurat nie trafiło się na właściwą porę to można przejść się samodzielnie. W muzeum przede wszystkim jest ogromna ilość różnych eksponatów i materiałów związanych z plemionami indiańskimi północnego zachodu. Wystawa totemów i informacji o zasadach ich zdobienia, używanych barwach, symbolach – jest imponująca. Jeśli pogrzebie się głębiej to można znaleźć także gabloty związane ze wszystkimi częściami świata – od Afryki po Australię. Nie jest to atrakcja z rodzaju „koniecznie zobacz!” ale jeśli trochę interesujesz się różnorodnością kultur – to miejsce nie sprawi ci zawodu!

Pieniądze

Podobno są takie miejsca, gdzie przyjmują gotówkę. Na pewno wszędzie można zapłacić kartą.

"Vancouver Alternatywny 2006 Michał Jaworski" table of contents

  1. Vancouver Alternatywny 2006 Michał Jaworski
  2. Impresje alternatywne
  3. Informacje dodatkowe
  4. Galeria