Vango Microlite 300 – śpiwór syntetyczny od wiosny do jesieni

Wstęp

Każdy z nas potrzebuje śpiwora dla dzieci na wyjazdy, awaryjne sytuacje, wyjazdy w gości, grille czy campingi do białego rana. Śpiwory niedrogie, trwałe i w miarę ciepłe. Taki jest śpiwór Vango Microlite 300.

Kilówka dla każdego

Kilówka, czyli niewielki po spakowaniu śpiwór który będzie ważył około 1 kg. Taki który zmieści się do plecaka czy torby podróżnej. Taki śpiwór przyda się gdy dzieci jadą na biwak, wycieczkę szkolną czy zimowisko, albo gdy sami mamy biwak czy imprezę poza domem.

Vango Microlight 300 śpiwór

Vango jest eko

Co mi się bardzo podoba to to, że cały śpiwór jest wykonany z recyklingu 63 butelek polietylenowych PET. Zarówno tkanina zewnętrzna, wewnętrzna jaki ocieplina pochodzi z włókien z recyklingu. Vango używa ociepliny 4T Eco Synthetic Insulation oraz tkanin Polair Active Eco Shell i Lining.

Vango Microlight dla każego

Jakie to jest w dotyku

Tkaniny są jedwabiste i miękkie w dotyku a ocieplina bardzo szybko przejmuje ciepło naszego ciała. To wielkie i pozytywne zaskoczenie jak na włókna z recyklingu.

Parametry śpiwora Vango

Microlite 300 posiada ocieplinę o gramaturze 260 gram/ metr kwadratowy, waży z workiem kompresyjnym 1060 gram i ma granice temperatur od + 15 C do – 2 C co sprawia że to idealny śpiwór na trzy sezony do wczesnej wiosny do późnej jesieni. Mieści się do worka o średnicy 19 centymetrów i wysokości 26 cm, choć te 26 cm wysokości spokojnie możemy skompresować paskami do 18 cm. Jego długość pozwala spać osobie do 190 cm wzrostu. Parametry termiczne są wystandaryzowane i oparte o normę ISO 23537-1:2016 co oznacza że producent atestował termicznie swój produkt.

Vango Microlight 300 test śpiwora

Kształt śpiwóra Vango

To jest mumia z kapturem, zamkiem z lewej strony ( czyli wygodnie dla praworęcznych) oraz wyprofilowanym miejscem na stopy (producent przewidział że leżąc na plecach wystają nam palce stóp i specjalnie wydłużył wierzch śpiwora mając to właśnie na uwadze. Teraz ważne – te śpiwór jest wąski. Raczej dla dzieci, osób szczupłych i wysokich niż dla osób tęższej postury a już na pewno nie dla facetów typu „kawał chłopa”. To w zasadzie jedyna rzecz do której można się przyczepić.

Łatwa konserwacja

Ten śpiwór można prać w pralce na 30 C w cyklu prania tkanin syntetycznych i z obniżoną prędkością wirowania. To bardzo ułatwia życie.

Co poprawia termikę Microlite 300

Producent zadbał o elementy które zabezpieczają nas przed uciekaniem ciepła gdy jest zimno. Kaptur jest trójwymiarowy i otula całą głowę, kryza dookoło szyi pozwala się zaciągnąć i zabezpiecza przed utratą ciepła na odcinku tors, ramiona , szyja a listwa termiczna przy zamku zabezpiecza uciekanie ciepła w okolicach zamka.

renczja Vango Microlight 300

Zamek

Zamek jest błyskawiczny ale ze stoperem. Sam się na pewno nie otworzy. Gdy jest bardzo ciepło można rozpiąć śpiwór u dołu od stóp gdzie jest drugi suwak. W bardzo ciepłą noc śpiwór można rozpiąć niemal na płasko i przykryć się nim niczym kołdrą. Zamki mają suwaki od zewnątrz i od wewnątrz a zapięcie u góry ma dodatkową patkę która sprawia że po zaciągnięciu ściągacza wokół kaptura twardy zamek nie dotknie naszej twarzy.

Vango Microlight 300

Inne udogodnienia śpiwora Vango

Śpiwór posiada kieszonkę na cenne przedmioty na piersi zapinaną na rzepa. Końcówka zamka u stóp ma taśmę za którą możemy złapać i łatwiej otwierać śpiwór. Na zewnątrz stóp na dole śpiwora są dwa małe oczka za które możemy go powiesić na krawędzi szafy czy w innego wysokiego mebla.

https://www.vango.co.uk/microlite-300

Podsumowanie

Microlite 300 to bardzo dobrze wykonany śpiwór ze świetną relacją ceny do termiki i jakości. Nadaje się dla dzieci, trudno go uszkodzić, łatwo go prać i zapewnia komfort termiczny od wiosny do późnej jesieni. Nie zajmuje dużo miejsca i nadaje się do transportu na własnym grzbiecie. Ten śpiwór to fajne rozwiązanie dla każdej rodziny gdzie dziecko czy dorosły może potrzebować śpiwora na kilkudniowy wyjazd.

Zdjęcie śpiwóra Vango

Rafał Król

Luty 2024 r

Rafał Król
Rafał Królhttp://rafalkrol.pl
Eksplorator światów i ikonoklasta.