Inne informacje

Gdzie wyczarterować łódki?

Bezpośrednio w Żegludze Wiślanej tel. info.+48 784017018 www.zeglugawislana.pl e-mail:biuro@zeglugawislana.pl tel/fax:+48 (032) 6150286, a także w Warszawie www.punt.pl tel +48 (22) 4468380

Jak długo trwa rejs? Co, i jak zwiedzać? Co ze sobą zabrać?

Pętle Żuławską, odcinek ok.200 km. można „zrobić” w tydzień. Jest to standardowy czas trwania czarteru – 7 dni. Start z mariny Gdańsk Centrum do której jest dogodny dojazd samochodem (parking strzeżony w pobliżu) a także koleją. Armator – Łukasz Krajewski – zapewnia na każdej łódce książeczkę instruktażową z telefonami do restauracji w których przed dopłynięciem już można zamówić żarełko, z telefonami do każdej śluzy gdzie przed dopłynięciem można już uprzedzić o swoim przybyciu, z telefonami do przewodników i z rozmaitymi propozycjami zwiedzania tego czy owego. Zwiedzamy okolicę rowerami. Na łódkach są śpiwory, talerze sztućce, garnki, szklanki i czajnik. Jest kuchenka i lodówka. Można zabrać własne powłoczki i prześcieradło. Po drodze mijamy miejscowości, w których są sklepy więc o zaopatrzenie martwić się nie trzeba. Spędzamy czas na podziwianiu niezwykłej przyrody oraz poznawaniu niezliczonych walorów turystyczno-krajoznawczych regionu. Piękne miejscowości, ciekawe zabytki i muzea (np. w Nowym Dworze Gdańskim prowadzone społecznie przez Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gd.). Unikalne obiekty hydrotechniczne – śluzy, mosty zwodzone itd.

Jakie są koszty czarteru?

Od 3750,- do 6300,- złotych w zależności od typu jednostki i okresu wynajmu. Na początku i pod koniec sezonu jest taniej, a w tzw. szczycie drożej. Łódki można czarterować na dowolny okres.

Jak prowadzić łódkę bez przygotowania?

Przed rejsem, gdy część „załogi” idzie po aprowizację do sklepu, druga część załogi przechodzi kompleksowe szkolenie praktyczne i teoretyczne wraz z omówieniem całej trasy rejsu. Armator zapewnia też pełen zakres pomocy technicznej i wsparcie logistyczne na trasie.

 

"Barka Żuławy 2009 Stefan Zubczewski" table of contents

  1. Barka Żuławy 2009 Stefan Zubczewski
  2. Inne informacje