Informacje o kursach i kalendarz


 

WAŻNE INFORMACJE I  AKTUALNOŚCI


WAŻNE INFORMACJE O KURSACH I SZKOLENIACH

Poziom kursów
Wszystkie kursy prowadzę w małych grupach. Dzięki temu łatwiej poznać każdego z uczestników i mam czas indywidualnie dla każdego kursanta. Małe grupy to również mała ingerencja w otaczającą przyrodę i maksymalne bezpieczeństwo. O jakości kursów świadczą sukcesy podróżnicze moich kursantów, ale także relacje w prestiżowej prasie podróżniczej i popularnej. Reportaże na moich szkoleniach relizował między innymi National Geographic. Poniżej kilka fotoreportaży które zrealizowano na moich kursach.

Ceny Kursów

W cenie wyjazdu ujęte są wszystkie koszty (pełne wyżywienie, bilety wstępu, pozwolenia i inne opłaty oraz apteczkę i specjalistyczne ubezpieczenie). Istnieje też możliwość wypożyczenia brakującego sprzętu.

Doświadczenie
Zawsze myśląc o programie zastanawiam się nad tym co uczestnik powinien wiedzieć i umieć zrobić żeby samodzielnie i bezpiecznie sobie poradzić i realizować własne ekspedycje. Z jednej strony dokładam starań żeby kursy odbywały się w wyjątkowych przyrodniczo miejscach, z drugiej opieram zakres programów o swoje doświadczenie zdobyte podczas wielu lat podróżowania.

Od wielu lat organizuję Kurs Zimowy, imprezę odbywającą się zawsze pod koniec roku. Kurs ten jest przepustką do własnych trudniejszych wyjazdów i samodzielnych ekspedycji. Z ekspertami i ratownikami organizuję kursy narciarstwa wysokogórskiego oraz kurs lawinowy.

Program kursów
Program kursów jest oparty na moim wieloletnim doświadczeniu i dobrany tak, aby każdy z kursantów posiadł jak najwięcej prakatycznej wiedzy i umiejętności które będą naprawdę potrzebne w realnych sytuacjach. Programy kursów są ramowe. Zdarza się, że zmieniam trasę ale zawsze jest to podyktowane względami bezpieczeństwa (np. gdy podczas spływu trafiamy na powódź, w marszu na azymut na niedźwiedzicę z młodym, czy podczas wędrówki narciarskiej musimy ominąć teren zagrożony lawiną).

Jeżeli termin kursu nie pasuje...
Istnieje możliwość zorganizowania kursu dla indywidualnej grupy w dogodnym terminie. Minimalna wielkość grupy to 3 osoby. Dla grup indywidualnych możliwe są zmiany trasy i programu.

Kto może uczestniczyć w kursie?
W kursach może uczestniczyć każdy kto ma ukończone 16 lat i zgodę obojga rodziców. Nie ma górnej granicy wieku kursantów, często osoby bardzo dojrzałe w wieku 60 lat i więcej radzą sobie lepiej niż młodzież. Każda nawet średnio sprawna fizycznie osoba da sobie radę na kursach podstawowych. Wszystkie ewnetualne wątpliwości związane ze stanem zdrowia i kondycją są omawiane podczas korespondencji. W razie jakichkolwiek wątpliwości - najlepiej mnie zapytać.

NEWSY DOTYCZĄCE KURSÓW

przygody w Polsce

Przygody w Polsce. Zapraszamy na nasze letnie wyprawy i szkolenia w 2020 roku!

Już teraz zapraszamy wszystkich którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę w Polsce, nauczyć się nowych rzeczy, poprawić kondycję, zgubić kilka kilo i poznać ciekawych ludzi na nasze kursy okresu letniego! Każdy kurs odbywa się tylko raz w roku, dla małej grupy uczestników.

W czerwcu będzie to survivalowa wyprawa na Bagna Biebrzańskie, na przełomie czerwca i lipca wyjazd do dzikiej i pełniej zwierza Puszczy Rominckiej połączony ze spływem Rospudą, w sierpniu nasz wyjątkowy Obóz Wędrowny w Bieszczadach a we wrześniu Kurs Turystyki Wysokogórskiej w Tatrach. Wystarczy kliknąć w poszczególne imprezy aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć galerie zdjęć. Wszystkich zainteresowanych na przygody w Polsce prosimy o kontakt na: info@expeditions.pl

RELACJE Z KURSÓW

Specjalny Polarny numer magazynu GÓRY

Bardzo miło mi poinformować, że właśnie ukazał się specjalny, zimowy numer magazynu GÓRY poświęcony wyprawom polarnym. Znajdziecie w nim między innymi moją relację z pierwszego polskiego zimowego przejścia płaskowyżu Hardangervidda w Norwegii, przewodnik o kurtkach puchowych oraz obszerny poradnik polarny. To naprawdę gratka dla wszystkich miłośników zimowych wypraw. Serdecznie polecam, Rafał Król.

Dwie obszerne przygody narciarskie Rafała Króla w jubileuszowym magazynie NTN Snow & More NTN Snow & More

Bardzo miło nam poinformować, że w jubileuszowym numerze magazynu NTN Snow & More wydanym z okazji 20 lecia działalności znajdziecie artykuły Rafała Króla o wyprawach narciarskich za koło polarne w Alpy Lyngeńskie oraz na Mały Kaukaz do Armenii. Oba są dostępne online!  Załączamy Wam poniżej linki do artykułów i mamy nadzieję, że Wam się spodoba. To się naprawdę dobrze czyta.
ALPY LYNGEŃSKIE
http://www.ntn.pl/uploads/online/20_nr2/42/
ARMENIA
http://www.ntn.pl/uploads/online/20_nr2/48/

 KALENDARZ KURSÓW


Sty 2021

Kurs Zimowy - Kurs Polarny 23-29 stycznia 2021 - 23/01/2021 - 29/01/2021

Lut 2021

Wyprawa Polarna 6 -11 lutego 2021 - 06/02/2021 - 11/02/2021

Mar 2021

Armenia na nartach - 05/03/2021 - 14/03/2021
Wyprawa na skiturach - Trawers Sudetów Zachodnich - 06/03/2021 - 11/03/2021

Wrz 2021

Kurs Turystyki Wysokogórskiej - 25/09/2021 - 01/10/2021
.

INFO

Wszystkie terminy kursów planowanych można znaleźć w zakładce w kalendarzu obok

Kurs na zamówienie dla grup minimum 3 osobowych:
Kurs lawinowy (dla grup - na zamówienie)
Szkolenie wysokogórskie (dla grup - na zamówienie)
Bezpieczeństwo w mieście (dla grup - na zamówienie)

Jeżeli termin kursu nie pasuje...
Istnieje możliwośc zorgaznizowania kursu dla indywidulanej grupy w dogodnym terminie. Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu nawet dla jednej osoby. Dla kursów indywidualnych możliwe są zmiany trasy i programu.

 

SKALA TRUDNOSCI

SKALA KRÓLA

korona-e1419696405531
Korona (niewielki wysiłek, wymagana przeciętna kondycja fizyczna, dobre zaplecze wyżywienie i noclegi)
korona-e1419696405531korona-e1419696405531
Korony (średni wysiłek, wymagana przeciętna kondycja fizyczna, dobre zaplecze wyżywnienie i noclegi)
korona-e1419696405531korona-e1419696405531korona-e1419696405531
Korony (duży wysiłek, wymagana dobra kondycja, średnio komfortowe zaplecze, wyżywienie i noclegi)
korona-e1419696405531korona-e1419696405531korona-e1419696405531korona-e1419696405531
Korony (długotrwały wysiłek, wymagana bardzo dobra kondycja, brak zaplecza, wyżywienie i noclegi w terenie)
korona-e1419696405531korona-e1419696405531korona-e1419696405531korona-e1419696405531korona-e1419696405531
Koron (ekspedycja)

INFO

Przy każdym kursie jest podana wymagana kondycja, stopień trudności oraz inne warunki jakie należy spełniać aby móc uczestniczyć w wyjeździe. Wszystkie kursy podstawowe są tak pomyślane, że każda osoba, nawet niewiele ruszająca się zza biurka osoba da sobie radę. Ale lekko nie będzie 🙂

Informacje o ograniczeniach i stanie zdrowia
Zgłaszając się na kurs należy poinformować o:
- chorobach przewlekłych (np. cukrzyca)
- alergiach i uczuleniach (np. na ukąszenia owadów, pokarmy a w szczególności leki)
- innych ograniczeniach (np. fobie)
- dietach (weganie ,wegetarianie itp.)

CENY KURSÓW I ZNIŻKI


Cena kursu:
Ceny kursów podaję mailem. Wystarczy wysłać formularz z zapytaniem o konkretny kurs, a w odpowiedzi wysyłam cenę kursu, dokładny program oraz szczegółowe informacje o programie. Ceny kursów różnią się. Każdy osoba uczestnicząca w kursie po jego zakończeniu otrzymuje fakturę VAT na swoje nazwisko lub dla wskazanego płatnika (proszę o tym powiadomić przy zgłaszaniu się na kurs). Ceny kursów i szkoleń są obłożone podatkiem VAT w wysokości 23%.
Cena kursu zawiera:
- wyżywienie ( w zakresie zgodnym z ofertą kursu, niektóre kursy są bez wyżywienia np. gdy jadamy w schroniskach)
- ubezpieczenie NW i OC ( zgodnie ze specyfiką kursu od zwykłego turystycznego do search & recsue)
- wszelkie bilety wstępu, pozwolenia i koszty transportu
- apteczkę i środki bezpieczeństwa
- szkolenie ( zgodne z oferta kursu)
Cena kursu nie zawiera:
- używek, a w szczególności alkoholu i tytoniu
- dodatkowych zakupów i wydatków nieprzewidzianych w ofercie kursu
Zniżki
Zanim zapytasz o cenę, sprawdź na jakie zniżki możesz liczyć. Więcej na ten temat w znajdziesz w podzakładce "Zniżki"
Zadatki nie podlegają zwrotowi.
Zniżki
Zniżka dla dwóch osób na ten sam kurs 10%, dla trzech osób 15 %.
Zadatek płatny do 7 dni od zaakceptowania zgłoszenia.
Zadatek nie podlega zwrotowi.

ZAPISY


 

To proste. Poniżej instrukcja w 6 krokach jak pojechać na kurs:

1. Otwórz zakładkę "kontakt i zapisy" i wyślij zgłoszenie dotyczące wybranego kursu z adresem e-maili lub innym kontaktem zwrotnym do siebie.
2. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlę cenę i wszystkie informacje o szkoleniu oraz ankietę i disclaimer do wypełnienia.
3. Jeżeli akcpetujesz cenę i program wyjazdu odsyłasz wypełnioną ankietę i akceptujesz disclaimer.
4. Następnie ja akceptuję bądź odrzucam zgłoszenie (zastrzegam sobie prawo do odmówienia uczestnictwa w kursie bez podania przyczyny. )
5. Po zaakceptowaniu zgłoszenia wpłacasz zaliczkę na podane przeze mnie konto. Zaliczka nie podlega zwrotowi.
6. Resztę pieniędzy na wyjazd wpłacasz w umówionym terminie przed wyjazdem.

Udostępnienie danych osobowych
Dane personalne służą jedynie do wykupienia polisy ubezpieczeniowej i formalności meldunkowych i nie są przeze mnie w żaden sposób ujawniane, przetwarzane ani udostępniane. Wszystkie dane osób które pojadą bądź zostaną odrzucone nie bedą w żaden sposób ujawnione, ani przekazane komukolwiek innemu i zostają usuwane po zakończeniu kursu.

Kto może uczestniczyć w kursie?

W kursach może uczestniczyć praktycznie każdy. Każda osoba pełnoletnia, a nawet nastolatkowie którzy mają ukończone 16 lat i otrzymają zgodę rodziców.

Nie ma górnej granicy wieku kursantów, często osoby bardzo dojrzałe w wieku 60 lat i więcej radzą sobie lepiej niż młodzież.

Średnio sprawna fizycznie osoba da sobie radę na kursach podstawowych. Wszystkie ewnetualne wątpliwości związane ze stanem zdrowia i kondycją są omawiane podczas korespondencji. W razie wątpliwości - najlepiej mnie zapytać.

https://sklep.malavi.pl/
Helly Hansen
G-Shock