Kurs Jaskiniowy

Kurs Jaskiniowy

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ

     

Termin
20/10/2018 - 25/10/2018

expeditions.pl

Klasyfikacja kursu


Kurs Jaskiniowy jest pomyślany jako kompleksowe szkolenie dla wszystkich tych którzy nigdy nie próbowali speleologi ani wspinaczki jaskiniowej.

Kurs obejmuje naukę korzystania ze sprzętu potrzebnego w speleologii oraz naukę technik linowych i wspinaczkowych wykorzystywanych w speleologi.

Szkolenie odbywa się pod opieką znakomitych instruktorów. Nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt, udostępniam kursantom komplet wyposażenia od kasku i latarki po kombinezon. Kurs to intensywne 5 dni szkolenia które zaczyna się na powierzchni wyrobieniem praktycznych umiejętności, a w następnych dniach zdobywaniem coraz głębszych i piękniejszych jaskiń.

Cena wyjazdu – Kurs Jaskiniowy zawiera wszystkie koszty (pełne wyżywienie, bilety wstępu, pozwolenia i inne opłaty oraz apteczkę i specjalistyczne ubezpieczenie). Istnieje też możliwość wypożyczenia brakującego sprzętu. 

Termin zapisów
Do wyczerpania miejsc, zapisy nie później niż dwa miesiące przed rozpoczęciem kursu.

Program ramowy – KURS JASKINIOWY

Kurs Jaskiniowy

1 dzień – Techniki linowe na powierzchni – zjazdy, zjazdy z przepięciem, wychodzenie, wychodzenie z przepięciem. Ćwiczenie na skałkach mające na celu naukę technik linowych używanych w jaskiniach – cały sprzęt oprócz kombinezonów – warto mieć ubranie wierzchnie do ściorania
Wieczorem wykład – sprzęt i techniki jaskiniowe

2 dzień – jaskinia Aven Wszystkich Świętych – zjazdy, wychodzenie, pokonywanie ciasnych korytarzy.
Dwie studnie głębokości około 10 metrów, powietrzny trawers wśród nacieków, na koniec przejście ciasnym !! korytarzem do jaskini Olsztyńskiej i wyjście na powierzchnię
Wieczorem wykład- poręczowanie ( zasady budowy stanowisk i zakładania lin w jaskiniach )

3 dzień – jaskinia Koralowa – zjazdy, wychodzenie, wspinaczka w jaskini. Zjazd 20 metrów, korytarz Koralowy, ciasna rundka dookoła Sali Zawaliskowej, wspinaczka na WAR. Wieczorem wykład – Pierwsza pomoc, postępowanie powypadkowe

4 dzień – jaskinia Studnisko – najgłębsza jaskinia na Jurze. Zjazd około 30 metrów, zejście na głębokość poniżej 75 metrów. Wieczorem wykład – niebezpieczeństwa jaskiń (krwisty).

5 dzień – autoratownictwo i ratownictwo w technikach linowych

Nauka technik ratownictwa w małym zespole, zwiezienie poszkodowanego z liny, podstawowe układy do wyciągania i opuszczania.

INFORMACJE PRAKTYCZNE – KURS JASKINIOWY

Termin zapisów
Do wyczerpania miejsc, nie później miesiąc przed rozpoczęciem

Ilość uczestników
Minimum 4 – maksimum 8 osób

Miejsce
Góry Sokole – Olsztyn koło Częstochowy

Noclegi
Noclegi w ośrodku Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” – oddalonego od skałek i jaskiń około 30 minut marszu, od centrum Olsztyna 20 minut marszu.

Warunki
W jaskiniach jest temperatura ok. 8 stopni, wilgotność 100%, będą miejsca ciasne i błotniste.

Trudność w skali Króla
korona

Kurs Jaskiniowy
Kurs Jaskiniowy

Ograniczenia zdrowotne
Klaustrofobia, lęk wysokości

 

Należy zabrać ze sobą
– ubiór pod kombinezon – komplet najlepiej polarowy z bielizną (nie firmowe nówki – w jaskiniach jest miejscami błotnisto).
– obuwie – najlepsze gumiaki lub stare buty trekkingowe – uwaga jak wyżej
– rękawice – mogą być „wampirki” po złotówce (wtedy 4 pary) lub lepsze z tworzywa za 4-5 złote, mogą być gumowe na tkaninie z długim mankietem – ważne jest, żeby były dopasowane – aby wszystkie czynności techniczne można było wykonywać bez zdejmowania rękawic.

Zapewniam sprzęt potrzebny w jaskiniach
– kombinezon
– kask z latarką czołową
– uprząż
– komplet sprzętu do zjazdu i wychodzenia
– Liny, karabinki, taśmy itp.

Do jaskiń będziemy wychodzić ubrani już w ubiór jaskiniowy, w razie deszczu również w kombinezonach, sprzęt transportujemy w worach jaskiniowych (dostarczonych przeze mnie).

Jeśli ktoś fotografuje – to zdjęcia mogą być super – potrzebne dodatkowe lampy błyskowe i ochrona do transportu.

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KURS JASKINIOWY?

1. Wyślij zgłoszenie dotyczące wbranego kursu z adresem e-maili lub innym kontaktem zwrotnym do siebie na adres: info@expeditions.pl
2. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlę cenę i wszystkie informacje o szkoleniu oraz ankietę i disclaimer do wypełnienia.
3. Jeżeli akcpetujesz cenę i program wyjazdu odsyłasz wypełnioną ankietę i akceptujesz disclaimer.
4. Następnie ja akceptuję bądź odrzucam zgłoszenie (zastrzegam sobie prawo do odmówienia uczestnictwa w kursie bez podania przyczyny. )
5. Po zaakceptowaniu zgłoszenia wpłacasz zaliczkę na podane przeze mnie konto. Zaliczka nie podlega zwrotowi.
6. Resztę pieniędzy na wyjazd wpłacasz w umówionym terminie przed wyjzadem.

Udostępnienie danych osobowych
Dane personalne służą jedynie do wykupienia polisy ubezpieczeniowej i formalności meldunkowych i nie są przeze mnie w żaden sposób ujawniane, przetwarzane ani udostępniane. Wszystkie dane osób które pojadą bądź zostaną odrzucone nie bedą w żaden sposób ujawnione, ani przekazane komukolwiek innemu i zostają usuwane po zakończeniu kursu.