Marmot Knife Egde Jacket

Marmot Knife Egde Jacket

Knife to po angielsku nóż. Wbrew pozorom nazwa tej kurtki nie jest źle dobrana. Jest dobrana znakomicie. Nóż jest nieodzowny, często z niego korzystamy i powinien być pod ręką. Ta kurtka właśnie taka jest, taki jest Marmot Knife Egde.

Opis Kurtki Marmot Knife Egde

Marmot Knife Egde Jacket test
Marmot Knife Egde Jacket test

Marmot dzięki zastosowaniu Gore-texu Paclite stworzył kurtkę dającą pełną ochronę przed deszczem, śniegiem i wiatrem która jednocześnie jest mała, kompaktowa i zmieści się nawet do najmniejszego plecaczka czy torby. Knife Edge Jacket jest produktem minimalistycznym gdzie projektanci zrobili dużo aby zapewnić maksymalną ochronę przy minimalnej wadze. Kurtka przy rozmiarze L waży 330 gram a po zwinięciu w rulonik ma wielkość aluminiowej puszki na napoje 0,33 l. U dołu kurtki znajduje się tylko jeden stoper pozwalający ją zwęzić. Kurtka ma też wywietrzniki pod pachami, ale mądrze uszyte i z lżejszymi zamkami, bo kolejne zamki to kolejna dodatkowa waga. Marmot Knife Edge Jacket daje się jednak łatwo przewietrzyć za pomocą rozpięcia dwóch kieszeni na piersi wraz z wentylatorami pod pachami. Kieszenie te są ogromne i umieszczone dosyć wysoko. To bardzo dobry pomysł bo mamy do nich dostęp po założeniu na plecy plecaka. Ani pasy ramion, ani pas biodrowy nie ograniczają dostępu do kurtki. Tak samo jest uprzężą wspinaczkową. Warto dodać, że kurtka ma przedłużony tył i nie zostaniemy z gołymi nerkami podczas schylania. Rękawy mimo oszczędnego designu są wygodne, przedłużone i mają mankiety regulowane patkami. Rękawy nie krępują ruchów nawet jeżeli unosimy ręce podczas wspinaczki. Kurtka jest dosyć obszerna i w zimniejsze dni spokojnie zmieścimy pod nią grubszą bieliznę i polar. Duży i obszerny jest kaptur. Posiada regulację na obwodzie i druga decydującą o objętości i wielkości z tyłu. Taka pełna regulacja 3D pozwala dostosować kaptur do głowy każdego uczestnika. Ten kaptur pomieści kask, zatem po tę kurtkę mogą sięgnąć wspinacze i rowerzyści. Membrana Gore-tex zapewnia całkowitą wiatroszczelność i wodoodporność przy dosyć dużej oddychalności.

Jakość wykonania

Marmot Knife Jacket jest bardzo dobrze wykonana z wysokiej jakości komponentów. Zamki YKK, membrana Gore-teX Paclite, porządne rzepy i stoppery w połączeniu z dobrym wykończeniem tworzą zgrabny produkt.

Minus kurtki Marmot Knife Egde 

Jedynym odczuwalnym minusem jest to, że membranę Gore-tex Paclite można łatwo uszkodzić mechanicznie, szczególnie od środka. Ostry rzep, bardzo szorstki krótki zarost czy nieuważne ściśniecie kurtki pasem biodrowym pod którym szoruje ostro zakończony pasek czy szlufka może doprowadzić do uszkodzenia membrany. Kutka jest mocniejsza od strony zewnętrznej ale należy pamiętać że to nie jest model na krzaki, chaszcze czy szorowanie o skałę. To jest bardzo lekka kurtka ale dla świadomego i uważnego użytkownika.

Dla kogo Knife Jacket

Tę kurtkę warto mieć pod ręką na wypadek deszczu czy wiatru. Przyda się zarówno miejskim wędrowcom jak i miłośnikom sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Ta kurtka potrzebuje przestrzeni i nie nadaje się do gestego lasu ani jaskini. Jest to produkt uniwersalny do różnego rodzaju aktywności. Łatwo po niego sięgnąć i zawsze uratuje nas przed wiatrem i deszczem. Jego niewielki rozmiar i łatwość łączenia z inna odzieżą sprawia że ta kurtka jest jak nóż typu EDC czyli “everyday carry” –  noś ze sobą na co dzień.

Zdjęcia kurtki 

Cena Marmot Knife Egde 

999 zł

Strona producenta

https://www.marmot.com

Strona sklepu w Polsce

http://8a.pl

Rafał Król

lipiec 2018