Termos GSI Glacier – Test

Bardzo trudno jest się przebić z własnym produktem na rynku termosów gdzie dwóch liderów toczy bój od stu lat. Termos GSI Glacier, GSI zrobiła kawał dobrej roboty, wymyślając niejako termos od nowa. Ten termos jest inny niż pozostałe produkty na rynku.

Opis produktu

Termos GSI Glacier
Termos GSI Glacier

Termos GSI Glacier nie ma fikuśnych guziczków do polewania sobie do kubeczka, a jedynie pełny, zakręcany korek. Możemy z niego nalewać po zdjęciu korka lub po odkręceniu go jedynie o ćwierć obrotu. Korek nie spadnie z gwintu, a gorący płyn już wypłynie. To fajny patent szczególnie gdy jesteśmy w niebezpiecznym miejscu, na stromiźnie, w ścianie, itp.

Cały termos jest starannie zaprojektowany i wykonany tak, aby nie wkurzał zimowego uczestnika. Zewnętrzna powierzchnia jest chropowata i podobnie jak kubek ma wcięcia. Obie te rzeczy sprawiają że ten termos daje się z łatwością odkręcać w rękawicach. Podobnie jest z korkiem. Korek jest mniejszy niż w większości termosów, ale też ma wcięcia ułatwiające dobry chwyt. Bardzo starannie jest również wymyślony kubek do picia. W większości termosów kubek jest plastikowy, ale tutaj nie. Kubek sam w sobie jest po części małym termosem do picia. Wnętrze kubka to również stal, a od zewnętrznego plastiku oddziela go warstwa izolującego powietrza. Jednak kluczowym osiągiem termosu GSI Glacier jest termika. Ten termos utrzymuje gorące napoje nawet przez 30 godzin. No i spód. Ten termos się nie ślizga i trudniej się wywraca. Spód jest zrobiony z dobrze przylegającej gumy. Proste i genialne.

Wykonanie i design TermosU GSI Glacier 

Termos GSI Glacier ma unikatowy, bardzo przyjazny użytkownikowi design, a wszystkie elementy są znakomicie spasowane. Nie ma możliwości że niewłaściwie nakręcimy korek na gwint, a sam moment gdy korek wskakuje w gwint to istna poezja.

Waga termosu

Jedynym mankamentem tego termosu jest waga. Termos o objętości 1 litra waży aż 730 gramów, co sprawia że to jeden z cięższych termosów na rynku.

Dla kogo GSI Glacier

To jest doskonały produkt dla wszystkich pracujących zimą na świeżym powietrzu ( ratownicy, służby leśne, wojsko itp.) oraz dla tych którzy zimą działają stacjonarnie ( wędkarze, obserwatorzy ptaków, myśliwi). Z racji wagi GSI Glacier jest trochę mniej predestynowany dla wędrujących z plecakiem i noszących wszystko na plecach, ale na zimowe ekspedycje i spanie zimą pod namiotem ten termos to doskonałe rozwiązanie. Ugotowanym wieczorem wrzątkiem i przetrzymanym w tym termosie rano da się bez trudu zaparzyć śniadanie.

Zdjęcia produktu

Cena

170 zł w roku 2018

Strona producenta

http://www.gsioutdoors.com/

Strona sklepu

https://www.polarsport.pl/

Rafał Król
Lipiec 2018

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Rafał Król
Rafał Królhttp://rafalkrol.pl
Eksplorator światów i ikonoklasta.