Łapawice Montane Endurance Pro Mitt – test

ŁAPAWICE Montane Endurance Pro Mitt w naturalny sposób uzupełniają się z rękawiczkami Super Prism Glove. Ale nawet jeżeli kupimy tylko Endurance Pro Mitt to wzbogacimy się o najlżejsze a do tego pancerne w pełni wodoodporne rękawice z jednym palcem na rynku. Podobnie jak w innych produktach Montane mądry dobór materiałów łączy się z minimalistycznym designem. Trudno znaleźć na naszym rynku bardziej uniwersalne a jednocześnie mocne i wodoodporne łapawice niż Endurance Pro Mitt.

Warunki testu ENDURANCE PRO MITT

Łapawicei były testowane zimą w Sudetach w temperaturze od 0C do -25 C i wietrze do 70 km/ h

Opis produktu

Montane Endurance Pro Mitt
Montane Endurance Pro Mitt

Te łapawice mają być w pełni wodoodporne, lekkie, mocne i absolutnie wiatroszczelne. I takie właśnie są. Te rękawice NIE mają żadnej ociepliny. Rękawiczki są wykonane ze znanej i cenionej od lat membrany Gore-tex w wersji PRO (czyli najsprawniej oddychającej) która została zespolona z gęsto tkanym materiałem z nylonu o gęstości 70 D – bardzo gęsto tkanego materiału wykorzystywanego głównie w kurtkach i spodniach na ekstremalne warunki pogodowe. Para rękawic w rozmiarze L waży 100 g. Wnętrze dłoni jest wykonane z miękkiego i co bardzo ważne nie twardniejącego na mrozie Hypalonu – materiału niemalże niezniszczalnego który powszechnie jest stosowany do pasków pod podeszwy butów do stuptutów. Warto dodać że projektanci uniknęli częstego błędu za co należą im się brawa – łapawice nie ma po stronie dłoni żadnego szwu. To bardzo ważne, bo każdy szew prędzej czy później się wyciera od trzymania kijków trekkingowych czy pracy.

Projektanci Montane zrobili wszystko aby te rękawiczki były lekkie i intuicyjne. Nawet krój jest pomyślany tak aby ilość laminowanych szwów, a wiec i waga była jak najmniejsza. Sama łapawica ma lekko podgięte palce i wnętrze dłoni, a kciuk jest długi i nie uciska końca palca. Łapawice Montane nie posiadają regulowanego ściągacza na wysokości nadgarstka ani zaciąganego gumą mankietu na skraju. Nadgarstek jest ściągnięty za pomocą wszytego na stałe ściągacza gumowego który dobrze działa i nie uciska dłoni, a zewnętrzny obręb za pomocą elastycznej lamówki wszytej dookoła rękawiczki. Lżej się po prostu nie da. Łapawice mają również od środka wszyte ucho do którego możemy przyczepić gumkę czy sznurek aby ich nie zgubić.

Komfort

Komfort tych łapawic firmy Montane zależy od tego jakie rękawiczki włożymy pod spód, bowiem Endurance Pro Mitt to tylko zewnętrzna skorupa która chroni przed deszczem, śniegiem i wiatrem, ale jej komfort zależy od tego jak ciepłą rękawicę włożymy pod spód. Bez wątpienia rękawice oferują znakomite tempo odprowadzania wilgoci na zewnątrz. Te łapawice świetnie sobie radzą na mrozach i w trudnych warunkach. Ich wielkim atutem jest to, że łatwo je wysuszyć nawet podczas srogiej zimy czy wielu noclegów w terenie. Nawet kiedy bardzo się spocimy cała wilgoć której nie zdąży na zewnątrz przetransportować membrana łatwo jest wymrozić i i wykruszyć przez wywrócenie jej na drugą stronę.

Dla kogo łapawice Montane Endurance Pro Mitt?

Montane Endurance Pro Mitt
Montane Endurance Pro Mitt

Takie rękawice mimo iż bardzo lekkie i proste nadają się do trudnej roboty w górach. Nie uszkodzimy ich korzystając z czekana, sprzętu wspinaczkowego na stanowisku czy nart. Warto polecić te łapawice jako w pełni wodoodporne uzupełnienie innych rękawiczek w trudnych warunkach. Kiedy przemoczymy rękawiczki z wełny czy polaru zakładając te łapawice szybko wysuszymy i ogrzejemy mokre dłonie a także ochronimy je przed wiatrem. Te rękawice ważną mniej niż para skarpetek, a zajmują niezwykle mało miejsca. W wietrzny albo deszczowy dzień w górach mogą uratować palce przed odmrożeniami. Ponieważ łatwo je wysuszyć nawet w terenie te rękawiczki powinny zainteresować zimowych wspinaczy i wszystkich którzy pracują w trudnych warunkach – od służb leśnych i wojska po ratowników górskich, myśliwych i survivalowców. Idealne dla turystów, skiturowców, wspinaczy. Docenią je również Ci którym zdarza się pracować w mokrym śniegu czy marznącym deszczu. W awaryjnej sytuacji możemy zamiast rękawiczek wsadzić do wnętrza tych łapawic skarpety. Warto je mieć.

Łapawice Montane Endurance Pro Mitt – Galeria

Cena produktu i strona producenta

Łapawice kosztują: 469 zł

Link do strony dystrybutora

www.polana.pl

Rafał Król
Rafał Królhttp://rafalkrol.pl
Eksplorator światów i ikonoklasta.