Rękawiczki Montane Super Prism Glove – test

Rękawiczki Montane Super Prism Glove – test

 

Rękawiczki Montane Super Prism Glove to rewelacyjny produkt w którym dobór materiałów łączy się z minimalistycznym designem. Trudno znaleźć na naszym rynku bardziej uniwersalne a jednocześnie ciepłe i lekkie rękawiczki niż Super Prism Glove. Zapraszamy do lektury testu.

Warunki testu RĘKAWICZek MONTANE 

Rękawiczki były testowane zimą w Sudetach w temperaturze od 0C do -25 C i wietrze do 70 km/ h.

Opis produktu Montane Super Prism Glove

MONTANE SUPER PRISM GLOVE
MONTANE SUPER PRISM GLOVE

Te rękawiczki NIE mają wodoodpornej membrany i przy takim doborze tkaniny i ociepliny to bardzo dobre rozwiązanie. Rękawiczki Montane są wykonane ze znanej i cenionej od lat tkaniny Pertex Microlight – bardzo gęsto tkanego materiału wykorzystywanego głównie na poszycia śpiwór i kurtek puchowych. Wewnątrz rękawiczki jako warstwa cieplna pracuje 133g Primaloftu Gold ( 133 g – to waga 1 metra kwadratowego ociepliny a nie waga wypełnienia rękawiczek) – najlepszej i najszybciej schnącej obecnie ociepliny na rynku. Wewnętrzna strona rękawiczki  jest wykonana z bardzo cienkiego, miłego w dotyku i szybko schnącego “polaru” czyli dzianiny poliestrowej. Para rękawiczek w rozmiarze L waży wraz z malutkim woreczkiem do którego się mieści zaledwie 100 g. Wnętrze dłoni jest wykonane z miękkiego i co bardzo ważne nie twardniejącego na mrozie Hypalonu – materiału niemalże niezniszczalnego który powszechnie jest stosowany do pasków pod podeszwy butów do stuptutów. Warto dodać że projektanci uniknęli częstego błędu za co należą im się brawa – rękawiczka nie ma po stronie dłoni żadnego szwu. To bardzo ważne, bo każdy szew prędzej czy później się wyciera od trzymania kijków trekkingowych czy pracy. Projektanci Montane zrobili wszystko aby te rękawiczki były lekkie i intuicyjne. Sama rękawiczka ma lekko podgięte palce i wnętrze dłoni. Rękawiczki nie posiadają regulowanego ściągacza na wysokości nadgarstka ani zaciąganego gumą mankietu na skraju. Nadgarstek jest ściągnięty za pomocą wszytego na stałe ściągacza gumowego który dobrze działa i nie uciska dłoni, a zewnętrzny obręb za pomocą elastycznej lamówki wszytej dookoła rękawiczki. Lżej się po prostu nie da. Rękawiczki mają również od środka wszyte ucho do którego możemy przyczepić gumkę czy sznurek aby ich nie zgubić.

Komfort Super Prism Glove

Rękawiczki nawet mocno przepocone pozostają ciepłe i dzięki temu że nie posiadają membrany błyskawicznie schną. Ich wielkim atutem jest to, że łatwo je wysuszyć nawet podczas srogiej zimy czy wielu noclegów w terenie. Do -20C nie czuje się dyskomfortu. Poniżej tej temperatury zaczyna się robić chłodno. Rękawiczki  Super Prism można wtedy dodatkowo docieplić zakładając bardzo cienkie elastyczne rękawiczki z polipropylenu czy wełny. Wiatr do około 50 km/h nie przenika przez rękawiczkę i nie jest odczuwalny.

Dla kogo rękawiczki Montane Super Prism Glove?

MONTANE SUPER PRISM GLOVE
MONTANE SUPER PRISM GLOVE

Takie rękawiczki jako awaryjną rezerwę powinien mieć każdy górski turysta. W Tatrach przez cały rok, a w innych polskich górach od jesieni do wiosny. Te rękawiczki ważną mniej niż para skarpetek, a zajmują niezwykle mało miejsca. W wietrzny dzień w górach mogą uratować palce przed odmrożeniami. Ponieważ łatwo je wysuszyć nawet w terenie rękawiczki Montane Super Prism powinny zainteresować zimowych wędrowców i wszystkich którzy pracują w trudnych warunkach – od służb leśnych i wojska po ratowników górskich, myśliwych i survivalowców. Idealne dla turystów, skiturowców, wspinaczy. Docenią je również Ci którym bardzo pocą się dłonie.

Galera 

Strona producenta i cena

Cena Montane Super Prism Glove wynosi  265 zł

www.polana.pl