ALPEN SUN COMBI SPF 50+

ALPEN SUN COMBI SPF 50+

Podczas letniego  wyjazdu w Karpaty Rumuńskie do ochrony przed słońcem korzystałem z  kremu ze sztyftem do ust Alpen Sun Combi SPF 50+.

Mała, wydajna tubka

Do tygodniowej aktywności w górach mała, 30 gramowa tubka okazała się w pełni wystarczająca. Na wyjeździe gdzie wszystko nosi się na plecach każdy gram ma znaczenie. Wybiera się produkty małe, lekkie, ale jednocześnie wydajne. Tubka Alpen Sun Combi  mieści się do małej kieszeni i starczy na tydzień aktywności. Krem jest w pełni przemyślanym produktem do używania w górach, również w ciężkich warunkach. Połączenie kremu do twarzy ze sztyftem do ust w zakrętce jest szczególnie praktyczne i łatwe w użyciu. Co ciekawe, nie trzeba go stosować często. Choć producent  zaleca aby „dosmarowywać” się co dwie godziny, w praktyce  w górach, w pełnym słońcu,  powyżej 2000 m n.p.m. smarowałem się zaledwie dwa razy dziennie.

Użytkowanie w praktyce

Krem ma dosyć rzadką konsystencję przez co bardzo łatwo rozprowadza się po skórze. Producent nadał kremowi delikatną i miłą nutę zapachową.  Co szczególnie ważne, nie gęstnieje na mrozie i nie zamarza, w przeciwieństwie do wielu kosmetyków które zawierają wodę a w temperaturach poniżej 0 C zamarzają i nie sposób ich stosować. Alpen Sun świetnie się zachowywał zarówno w temperaturach poniżej 0C jak i powyżej + 25C.

Alpen Sun Combi jest w wysokim stopniu wodoodporny co oznacza, że wraz z potem nie spływa z twarzy a my wciąż jesteśmy chronieni przed promieniami słońca.

Przy dużym wysiłku gdy pot spływa z czoła po twarzy Alpen Sun Combi nie podrażnia skóry ani oczu, co jest szczególnie istotne dla osób z uczuleniami i używających soczewek kontaktowych.

Alpen Sun Combi dobrze sprawdza się przy dłuższych pobytach w górach, gdzie ograniczony jest dostęp do wody a codzienna  higiena jest utrudniona przez co jest świetnym rozwiązaniem dla osób biwakujących w górach.

Krem ten nie powoduje podrażnień i może być z powodzeniem stosowany przez osoby z alergiami i problemami skórnymi typu AZS (atopowe zapalenie skóry).

Zgodnie z  rekomendacjami producenta, krem ten może być bezpiecznie używany przez dzieci.

Podsumowanie

Alpen Sun Combi SPF 50+ to doskonały produkt  w góry i na słońce który jest kompaktowy,  wydajny, bezpieczny i zapewnia ochronę w szerokim spektrum warunków pogodowych. Nie podrażnia skóry, nie spływa wraz z potem i jest bezpieczny dla dzieci. Połączenie kremu ze sztyftem do ust sprawia, że to jedyny kosmetyk jaki będzie nam w górach potrzebny.

Link do produktu

Rafał Król

Wrzesień 2021