Rafał Król w Sklepie Podróżnika Warszawa 18 lutego – warsztaty skiturowe i opowieść z wyprawy w Alpy Lyngeńskie

Rafał Król w Sklepie Podróżnika Warszawa 18 lutego – warsztaty skiturowe i opowieść z wyprawy w Alpy Lyngeńskie

Serdecznie zapraszamy Warszawiaków na dwa spotkania z Rafałem Królem związanie z narciarstwem pozatrasowym – warsztaty skiturowe oraz prelekcję z wyprawy.  Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w Sklepie Podróżnika przy ulicy Kaliskiej 8/10 w sobotę 18 lutego. Zaczynamy o godzinie 15.00

Zapraszamy na warsztaty skiturowe, podczas których dowiecie się:

– jak dobrać sprzęt turowy i jakich błędów nie popełniać przy kupnie
– jak się przygotować przed sezonem
– jak dbać o sprzęt aby służył nam przez wiele sezonów
– gdzie szukać miejsc na wyprawy
– jak dobrać sprzęt lawinowy i czy to w ogóle jest potrzebne
– jakie błędy popełnia się najczęściej i jak można ich unikać
Będzie okazja aby porozmawiać o fokach, detektorach, łopatach i wszystkich innych tajemnicach świata wypraw narciarskich . Start w sobotę 18 lutego o godz. 15.00.

Zapraszamy na prelekcję z wyprawy narciarskiej:

W Norwegii, za kołem polarnym, znajdują się… Alpy! To Alpy Lyngeńskie, gdzie wszystko jest inne i dziwne. Góry te mimo nazwy mają raczej wysokość Tatr. A w zasadzie są od Tatr niższe i wyższe jednocześnie – ich najwyższy szczyt liczy co prawda 1800 metrów z ogonkiem, ale w praktyce ze szczytu zjeżdża się wprost do – i na poziom – morza!
Tylko tutaj można zjeść kolację, wypić piwo i zdrzemnąć się godzinkę, a potem ruszyć na nocne narty bez latarki. Już w marcu dzień jest bardzo długi, a w kwietniu słońce znika pod horyzontem tylko na chwilę. Przez całą noc można czytać książkę, albo… znowu iść na narty. Zapraszamy!