Odlo 2712 Descent CW 200 – Technologia Ceramiwarm

35

Choć ja używałem bluzy Odlo 2712 Descent CW 200 to jednak bardziej zależało mi na sprawdzeniu technologii Ceramiwarm niż konkretnego produktu z tą technologią.

Bluza Odlo 2712 Descent CW 200

To cienka bluza z elastycznego materiału o bardzo technicznym kroju. W rozmiarze L waży zaledwie 350 gramów. Co zasługuje na szczególną pochwałę aż 92 % materiałów pochodzi z recyklingu. Materiał bluzy to mieszanka poliestru i nadającego elastyczność elastanu ( 13 %). Sama bluza ma 3 kieszenie zapinane na zamki, w tym dwie na dole po bokach i jedną na piersi (idealna na smartfona czy dokumenty). Bluza nie ma płaskich szwów, wręcz przeciwnie. Szwy są grube i niezwykle mocne. Nie przeszkadza że nie są płaskie, ponieważ sam materiał jest elastyczny a krój techniczny. Tak więc to mocne, nie płaskie szwy które jednak zupełnie nie przeszkadzają. Zwraca uwagę kunszt uszycia rękawów z bardzo technicznymi klinami pod pachami( Odlo, szacun!).

Zamek główny pod brodą jest zabezpieczony z obu stron tak aby nie urażał nas w szyję. Długie rękawy z pętlami na kciuki pozwalają na pełną swobodę ruchów w każdym zakresie, w tym na wspinaczkę.

Wrażenia użytkowe

Descent jest wprost stworzony do dużego wysiłku i noszenia na jedną cienką warstwę bielizny termoaktywnej. Warto podkreślić, że długo nie chłonie brzydkich zapachów.

Odlo Descent Ceramiwarm – wystarczy się zgrzać w tej bluzie a będzie oddawała ciepło niczym kalflowy piec.

Odlo Ceramiwarm

Bluza Descent CW 200 to właściwie cienki, elastyczny polar. Ale z fajnym dodatkiem. Gdy mocno się w nim rozgrzejemy to część ciepła przejmą elementy ceramiczne wtopione na stałe we włókna. Gdy staniemy włókna te zaczynają oddawać zgromadzone ciepło niczym kafelki pieca. Efekt ten jest wyraźnie odczuwalny a sam producent informuje że zyskujemy 3 stopnie Celsjusza. To szczególnie fajna technologia dla tych którzy nie lubią się dodatkowo ubierać na postojach. Efekt jest dobrze odczuwalny przy bardzo dużym wysiłku (wspinaczka, biegi przełajowe, narciarstwo biegowe) natomiast mniej spektakularny przy spacerach czy hikingu. Elementy ceramiczne są integralną cęścią włókien odzieżowych i nie ma obawy że w trakcie prania czy długiego użytkowania mogą ulec zniszczeniu.

Dla kogo Descent CW 200

To świetny produkt dla tych którzy korzystają z cienkich polarów czy bluz jako dodatkowego docieplenia ora dla tych którzy podczas postojów nie chcą się dodatkowo ubierać. Sama bluza jest też fajnym ciuchem awaryjnym, bo w plecaku nie zajmuje dużo miejsca i waży zaledwie 1/3 kg. Warto pamiętać że dopiero gdy mocno się rozgrzejemy – czyli przy dużym wysiłku jest odczuwalny efekt grzewczy włókien ceramicznych. Choć Odlo ocenia jej ciepło jako „light” moim zdaniem to fajna bluza docieplająca do użytku przez cały rok.

Link do produktu na stronie dystrybutora:

https://sportmix.pl/bluza-meska-fullzip-descent-cw-200-sl-5-542712-21055/

Zdjęcia

Rafał Król
grudzień 2023