Mission Enduracool – test ręcznika

Mission Enduracool – test ręcznika

Ręcznik – Mission Enduracool a w zasadzie szalik jest przeznaczony na duże upały i po zmoczeniu chłodzi. Czytając opis trudno uwierzyć że tego typu gadżet może chłodzić. A jednak to działa!

Wykonanie Mission Enduracool

Szalik jest perfekcyjnie wykonany. Z jednej strony kolorowy (żółtozielony) a z drugiej strony szary z wzorzystym logo marki Mission. Brzegi szalika są wykończone solidnym obszyciem. Nic się nie strzępi ani nas nie ociera. Szalik ma jakieś 2 mm grubości i jest wykonany z mieszanki poliestru i nylonu. Jest w stanie wchłonąć sporo potu z naszej szyi i karku oraz wody.

Dane techniczne Mission Enduracool

Skład: 90% poliester, 10% nylon
Wymiary (cm): 84 x 30,5

Technologia EnduraCool

MISSION ENDURACOOL
MISSION ENDURACOOL

Opis według producenta: EnduraCool – technologia odpowiadająca za natychmiastowe schłodzenie przegrzanego ciała w celu utrzymania go w najwyższej wydajności. Umożliwia efektywne schładzanie ciała przez wiele godzin nawet wtedy, gdy ręcznik jest mokry. Zapewnia błyskawiczne odprowadzanie potu i wilgoci do rdzenia materiału, gdzie za sprawą wyjątkowo cienkich włókien zachodzi proces cyrkulacji cząsteczek wody. Dzięki temu procesowi możliwe jest o wiele bardziej skuteczne schłodzenie skóry nawet do 15 C poniżej średniej temperatury ciała. Dodatkowo, EnduraCool zabezpiecza ciało przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które powoduje m.in. przedwczesne starzenie się skóry.

Działanie w warunkach rzeczywistych

Ręcznik po namoczeniu w wodzie i strzepnięciu jest sporo chłodniejszy niż otoczenie. Choć technologia wydaje się nieco magiczna, ręcznik realnie działa i daje odczuwalny chłód. Chłodzenie działa tak długo jak długo ręcznik pozostaje wilgotny. Fizyczny mechanizm działania jest taki, że woda jako substancja o ogromnym cieple właściwym odbiera sporo ciepła od ciała i paruje, a więc chłodzi. W wypadku ręcznika Mission to naprawdę działa, bo ręcznik schnie i oddaje wilgoć bardzo szybko.

Działanie medyczne

Efekt działania tego szalika jest potrójny. Przede wszystkim człowiek dostaje udaru słonecznego przez przegrzanie głowy i karku, a szalik Mission idealnie chroni nasz kark przed przegrzaniem. Drugim aspektem jest ochrona przed oparzeniami słonecznymi, bo ręcznik ma faktor UV. Ale najlepsze jest na koniec; tętnica szyjna która jest tuż pod skórą na szyi następnie pompuje krew w głąb organizmu. Przykładając do niej coś chłodnego znakomicie schładzamy cały organizm i unikamy przegrzania.

Miejsce testu MISSION ENDURACOOL

Szalik był testowany w Iranie przy temperaturach 40C w cieniu.

Dla kogo ten szalik?

MISSION ENDURACOOL
MISSION ENDURACOOL

Jest zatem znakomitym akcesorium dla osób uprawiających sport na słońcu, ale także przebywających na słońcu. Zatem z czystym sumieniem polecam go osobom podróżującym w tropikach i upalnych częściach świata. Idealnie sprawdzi się osobom siedzącym na zalanych słońcem trybunach podczas różnego rodzaju imprez sportowych. Nadaje się doskonale do uprawiania eleganckich sportów jak tenis czy golf, a także dla wszystkich osób które źle znoszą upały w mieście a muszą funkcjonować w godzinach nasłonecznienia. Szalik jest po prostu ładny i nadaje się do noszenia zarówno do sportowych ubrań jak i casualowych kreacji.

Cena

Na rok 2018 około 60 zł

Strona z produktem

http://www.empik.com/mission-recznik-chlodzacy-enduracool-microfiber-lrg-towel-hi-vis-niebieski-rozmiar-uniwersalny,p1200897719,sport-p?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=oferty_cpc&utm_content=p1200897719

Strona producenta MISSION ENDURACOOL

https://www.mission.com

Galeria zdjęć

Rafał Król
Lipiec 2018