Marmot Windstopper Beanie test

Marmot Windstopper Beanie to czapka na srogą zimę i ciężkie warunki. Czapka ma anatomiczny kształt i bardzo dobrze przylega do głowy. Chroni przed wiatrem zarówno czoło, co ma duże znaczenie bo chroni zatoki, jak i uszy i potylicę, ponieważ jest anatomicznie przedłużona od skroni aż do karku. Wszystkie szwy są płaskie co zapewnia maksymalny komfort i nic nie ociera nam głowy, mimo że czapka dobrze się rozciąga. Czapka przylega ściśle do czaszki bez zbędnego dodatku objętości. Windstopper beanie idealnie nadaje się pod kask. Czapka jest w rozmiarze uni, a to za sprawą elastycznego elementu z tyłu, na karku. GORE® WINDSTOPPER®. Sprawia, że ta czapka daje nam pełną ochronę przed wiatrem a co za tym idzie w pełni chroni przed odmrożeniami uszu. Sama membrana kryje się pod miłą w dotyku warstwą polaru. Czapka jest lekka i mała po spakowaniu, można ją awaryjnie nosić pod ręką w kieszeni kurtki. Marmot Windstopper Beanie to taki „orzech” który od razu się lubi. Nie ma problemu ze współpracą czapki z okularami czy goglami.

Miejsce testu czapki

Czapka była testowana podczas zimy na wyprawie skiturowej w Karkonoszach oraz podczas ekspedycji w Andy w temperaturach do -25 C i wietrze 120 km/h.

Dla kogo ta czapka

Marmot Windstopper Beanie
Marmot Windstopper Beanie

Dla wszystkich zimowych wspinaczy czy skiturowych narciarzy jako gruba warstwa pod kask. Dla zimowych wędrowców i miejskich zimowych zmarzlaków. Warto o niej również pomyśleć jako wyposażeniu do spania w śpiworze zimą.

Cena maksymalna

240 zł na rok 2018

Strona sklepu w Polsce

https://www.polarsport.pl/czap-marm-windstopper-beanie-black.html

Zdjęcia Windstopper Beanie test

Strona producenta

https://www.marmot.com

Rafał Król
Lipiec

Rafał Król
Rafał Królhttp://rafalkrol.pl
Eksplorator światów i ikonoklasta.