Kije trekkingowe Viking Kolmio

Kije trekkingowe Viking Kolmio

Firma Viking to nasz rodzimy producent który działa na rynku od 1996 r. Viking zaczynał od produkcji akcesoriów odzieżowych ( czapki, rękawiczki ) z czasem rozszerzając asortyment o nowe segmenty outdoorowego rynku. Jedno zawsze było z Vikingiem pewne – dobra jakość i porządne wykonanie za konkurencyjną cenę. Z pewnym niedowierzaniem wziąłem do rąk nie odzież, a właśnie kije trekkingowe Viking Kolmio. Zupełnie niesłusznie, Kolmio to bardzo udany produkt.

Kolmio – kije całoroczne

To są „zawodowe” kije trekkingowe, i co bardzo ważne to są kije które nadają się zarówno na lato, jak i na zimę. Kolmio mają to wszystko w co zimowek kijki trekkingowe powinny być wyposażone, a mianowicie: duże talerzyki do śniegu, regulowane pętle nadgarstkowe ( możemy wtedy wędrować z użyciem dowolnie grubych rękawic). Co ważne, mechanizmy regulacyjne Fast Lock da się obsługiwać w rękawicach, co gwarantuje, że nie odmrozimy sobie dłoni próbując coś dłubać przy maszynkach gołymi rękami. I to nie tylko aluminiowe „motylki” blokujące długość kijków, ale również okrągłe pokrętła którymi regulujemy siłę ścisku obejm blokujących. Rączki są dobrze zaizolowane i pokryte porowatą gąbką z pianki EVA która nie wychładza dłoni podczas mrozów. Mało tego, pokrycie EVA jest przedłużone w dół dzięki czemu możemy chwytać kijek niżej, np. na nachylonych trawersach czy na niebezpiecznych odcinkach szlaku. I odwrotnie, dzięki porowatej gąbce latem nie odparzymy sobie wnętrza dłoni od potu.

Waga, sprężystość i tłumienie drgań – Viking Kolmio

Każdy z kijków waży zaledwie około 195 g! To bardzo mała waga, osiągalna wyłącznie w najdroższych kijach z włókna węglowego. Kolmio są wykonane w włókna węglowego w 50%. Włókno carbonowe nie tylko odchudza konstrukcję, ale także zapewnia sztywność i sprężystość podczas obciążeń i tłumi drgania. To szczególnie przydatne podczas „stukania” kijami o kamienie czy beton.

Praca, wytrzymałość, sztywność

Kije Kolmio bardzo dobrze pracują pod dużym obciążeniem. Nawet stukilowy chłop ze sporym plecakiem może spokojnie się oprzeć na kijach Kolmio. Maszynki blokujące dobrze trzymają nawet podczas deszczu czy poniżej 0C.

Dla kogo Kolmio

To kije całoroczne. Dla wszystkich którzy wędrują latem i zimą. To kije idealne na długie trasy gdzie każdy gram się liczy. Nadają się zarówno na letnie wędrówki jak i na zimę dla wędrujących na rakietach śnieżnych czy nartach skiturowych.

Cena Viking Kolmio

300 zł ( 2017). To około połowy ceny za kije carbonowe wiodących marek światowych.

Dane techniczne

• przedłużany grip (rączka) z pianki EVA
• 3 segmenty
• regulacja wysokości 67-135 cm
• Fast Lock – blokada teleskopu
• regulowany, miękki, wyściełany pasek
• średnica 16/14/12 mm
• bardzo lekkie: waga jednego kija – 192 gramy
• w zestawie talerzyki śnieżne, talerzyki klasyczne i osłonki grotu
• stalowy grot
• wykonany w 50% z włókna węglowego
• kolorowe detale, łatwo widoczne po zmroku i na śniegu

Strona Producenta

http://viking.pl

Galeria Viking Kolmio

Rafał Król
maj 2017 r