AKU BELLAMONT – test butów

AKU BELLAMONT – test butów

Kiedy wymyślono buty podejściowe wspinacze szybko się do nich przekonali. Były niskie, gęsto sznurowane i zapewniały ogromny komfort użytkownika. Szybko zżyli się z nimi tak bardzo że chcieli w nich również korzystać w mieście i w pracy. Niestety, to co bardzo dobre w górach mocno przeszkadza w mieście. Górskie podejściówki okazały się zbyt sztywne i twarde. I tu pojawia się AKU Bellamont. But który ma wszystkie zalety buta podejściowego ale jest przeznaczony do codziennego użytku.

Wygląd AKU BELLAMONT

AKU BELLAMONT

Bellamonty są ładne. Szeroka gama kolorów sprawia, że każda osoba na luzie może sobie na te buty pozwolić. Nawet w najodważniejszych zestawieniach kolorystycznych do spodni chinos czy jeansów Bellamonty fajnie się komponują. Delikatny zamsz jest z przodu i z tyłu buta osłonięty przez mały otok z gumy który dobrze chroni zamsz przed brudem czy uszkodzeniami. Buty mają intrygujące ozdobne elementy z wykorzystaniem logo AKU.

Wrażenia użytkowe BELLAMONT

AKU BELLAMONT

Bellamonty są niezwykle wygodne i stosunkowo lekkie. Para butów w rozmiarze 44 waży około 900 g. Cały but jest wykonany z zaledwie jednego kawałka zamszowej skóry najwyższej jakości. Skóra zamszowa ma 1,8 mm grubości i jest wykończona w technologii AIR8000®. Dzięki temu but sprawniej niż w innych modelach oddaje wilgoć przez membranę Gore-tex na zewnątrz. IMS, czyli Internal Midsole System (System Wewnętrznej Śródpodeszwy), to specjalna konstrukcja podeszwy która wspiera wygodne ułożenie stopy i sprawia, że ma ona kontakt jedynie z ergonomicznie ukształtowaną wkładką zewnętrzną, a nie z twardą warstwą podeszwy. Dodatkową zaletą systemu IMS jest to, że wkładka wspiera stopę i zapobiega jej przesuwaniu się na boki i do przodu w trakcie chodzenia. Samo wnętrze butów zgodnie wytycznymi AKU jest „relaxed fit” czyli buty mają być miękkie jak kapcie i nie uciskać stopy. Bellamonty są sznurowane na 7 par dziurek a pod nimi znajduje się bardzo wygodny język. Sznurowanie pozwala bardzo precyzyjnie dostosować but do stopy. Język posiada boczne wstawki zatrzymujące kamyczki czy żwir przed wpadnięciem do buta. Te buty są również bardzo bezpieczne. Zastosowanie podeszwy Vibram sprawia, że na śliskich i mokrych nawierzchniach w tych butach możemy się czuć pewnie i bezpiecznie. Bellamonty są sprężyste i dobrze amortyzują co czuje się szczególnie dobrze na twardych nawierzchniach.

Gore-tex i odprowadzanie wilgoci AKU BELLAMONT

AKU BELLAMONTBellamonty w wersji z Gore-texem to buty w których nasze stopy nie przemokną. Stopy pozostają suche podczas przechodzenia przez kałuże, spacery w deszczu czy po mokrym lesie. Zastosowanie Gore-texu sprawia, że Bellamonty nadają się na łatwiejsze wycieczki, długie spacery z psem czy do codziennego intensywnego użytku w mieście dla osób które dużo chodzą. Gore-tex w Bellamontach oddycha wyjątkowo sprawnie, a to dzięki kilku technologiom naraz. Przede wszystkim skóra zamszowa dzięki technologii AIR8000® sprawniej odprowadza wilgoć. Po drugie Gore -terx jest zastosowany w technologii surround a więc but odbiera wilgoć również pod stopą. A trzecim fantastycznie pomyślanym patentem jest zastosowanie wkładki która od spodu jest wykonana z naturalnego włosia które świetnie odbiera wilgoć i transportuje ją na zewnątrz pod stopą.

Ekologia

Aku Bellamont to but w produkcji którego szczególną wagę przywiązano do ochrony środowiska. W tych butach da się prześledzić pochodzenie 100% komponentów a na dodatek bieżnik Vibram jest w całości wytworzony z recykilngu (Vibram EcoStep). Również śródpodeszwa EVA i inne komponenty gumowo plastikowe są wyprodukowane z przetworzonych materiałów.

Dla kogo Bellamonty

To nie są buty w góry. To są buty do codziennego użytku, które nawiązują do górskich butów podejściowych. Bellamonty są dla facetów którzy mają dystans dla siebie oraz dla kobiet które cenią sobie indywidualizm. To są buty dla ludzi którzy chcą mieć niezwykle wygodne buty o oryginalnym wyglądzie oferujące zaawansowane technologie i ogromny komfort. Jeżeli szukacie kolejnych sneakersów do codziennego użytku, to lepiej zainwestujcie w Bellamonty.

GALERIA AKU BELLAMONT

Strona producenta butów

https://www.aku.it

 

Rafał Król

Kwiecień 2018