XIII OMF! Zapraszamy na zlot expeditions.pl do Słowińskiego Parku Narodowego 13-15 września.

Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków i tych którzy zamierzają się z nami gdzieś wybrać na wspólny rajd przez Słowiński Park Narodowy z dwoma biwakami. To zupełnie darmowa impreza do której każdy może dołączyć. Wystarczy zabrać wygodne buty i sprzęt biwakowy. To będzie TRZYNASTY OMF który rozpoczniemy w piątek 13 września! Spotykamy się na dworcu PKS w Słupsku o godz. 18.00. Zakończenie imprezy około 16.00 w niedzielę 15 września. Podczas imprezy będzie dużo atrakcji do zwiedzania. Regulamin wyjazdu czyli OMF znajdziecie tu:
https://expeditions.pl/federacja-wolnych-umyslow/

Szczegółowy plan zlotu znajduje się poniżej:

Gryplan
13 września
Spotkanie na dworcu PKS Słupsko o 18.00
18.30 odjazd PKS do Gardna Wielka
19.06 Gardna Wielka
1 km marszu na camping Surfcamp Gardno. Tam ognisko i kolacja
(zabrać jedzenie i picie ze sobą gdyż nie ma sklepu)
14 września
Śniadanie, pakowanie obozu i wyjście do Smołdzina. Po drodze wieża widokowa Rowokół, najwyżej położony punkt w promieniu wielu kilometrów oraz zwiedzanie Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego. Kawa, przekąski i ruszamy w kierunku Gardny i dalej szlakiem turystycznym wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Gardno. Mijamy jeziorka Dołgie Małe i Dołgie Duże, oglądamy rezerwaty przyrody i przechodzimy do platformy widokowej na wydmach opodal Czołpina. Następnie idziemy do Czołpina gdzie zostajemy na obiadokolację w znakomitej włoskiej Trattoria Ricardo. Po jedzeniu udajemy się na pobliski camping Camp-Classic. Tam rozbijamy obóz i zostajemy na noc. Warsztaty ultralightowe dla chętnych poprowadzi Rafał Król. Trasa tego dnia to około 20 km.
15 września
Śniadanie, pakowanie obozu i wyjście w kierunku Łeby.
Zwiedzanie latarni morskiej w Czołpinie i wyjście poprzez wydmy na plażę. Marsz plażą przez 3 godziny aż do ruchomych wydm i kulminacyjnej wydmy Łąckiej. Marsz albo transport meleksem do Muzeum Wyrzutnia Rakiet z II Wojny Światowej. Dla chętnych zwiedzanie i idziemy do Rąbki. W Rąbce wieża widokowa z widokiem na jezioro Łebsko, transport busikiem do Łeby, wspólny obiad około godziny 16.00. Trasa tego dnia to 25 km. Następnie jedziemy do Lęborka skąd są częste połączenia PKS i PKP.

Rafał Król
Rafał Królhttp://rafalkrol.pl
Eksplorator światów i ikonoklasta.