Vancouver Alternatywny 2006

Dlaczego Vancouver (i dlaczego alternatywny)?

Vancouver

Vancouver jest największym miastem Kolumbii Brytyjskiej, kanadyjskiej prowincji leżącej na samym zachodzie kraju. Aglomeracja liczy już kilka milionów mieszkańców, ale miasto rozrzucone jest na tak wielkim terenie, że nie przytłacza swoim rozmiarem. Położone nad osłoniętą od oceanu zatoką i odgraniczone od interioru ośnieżonymi szczytami miasto przewodzi na liście najbardziej atrakcyjnych dla zamieszkania miast świata. Turyści doceniają położenie i liczne atrakcje pozwalające ciekawie spędzić czas. Miejscowi zaś możliwość zdobycia wykształcenia, pracy, aktywnego wypoczynku oraz zamieszkania w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu. Vancouver będzie gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich w 2010 roku a to kolejna przyczyna do poprawiania – i tak już dobrej! – infrastruktury miasta. Jednym słowem piękne miejsce na rozpoczęcie lub zakończenie podróży po Kanadzie.

vanc04Po kilkudniowym zaledwie pobycie nie sposób opisać ani miasta, ani jego mieszkańców. Wielu Polaków zna to miasto lepiej, mieszka ich tutaj całkiem sporo. Jeśli trafisz do Vancouver to najprawdopodobniej przejedziesz typową turystyczną trasę i zobaczysz najbardziej znane miejsca. Można wszakże nieco zboczyć z ubitego traktu i zajrzeć tam, gdzie nie wszyscy turyści docierają. I taki jest właśnie zamysł „alternatywy” w tytule. Jak – nie ujmując w niczym największym atrakcjom Vancouveru – trafić do kilku atrakcyjnych miejsc, które zapadną w pamięć. A więc… Welcome to British Columbia! Welcome to Vancouver!

Tekst i zdjęcia do relacji są własnością Michała Jaworskiego. Wykorzystanie jakiegokolwiek z fragmentów relacji w celach niekomercyjnych jest możliwe po umieszczeniu danych autora oraz miejsca pochodzenia materiałów. Możliwe jest również wykorzystanie materiałów w celach komercyjnych po uprzednim skontaktowaniu się i uzyskaniu pisemnej zgody autora.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Rafał Król
Rafał Królhttp://rafalkrol.pl
Eksplorator światów i ikonoklasta.