21.12. 09 Podsumowanie roku i życzenia Świąteczno-Noworoczne

21.12. 09 Podsumowanie roku i życzenia Świąteczno-Noworoczne

Zbliża się koniec roku. Co to był za rok! Współpraca z Berghausem, dwie ekspedycje zakończone sukcesem, wypadek w Mongolii, publikacje książkowe z różnych dziedzin od “Japonii w oczach Polaków” do “Prawa w Filmie”, wiele audycji radiowych, tekstów do czasopism i prelekcji. Co w przyszłym roku? W kwietniu być może ekspedycja na Spitsbergen o ile uda się zgromadzić fundusze i odtworzyć sprzęt zniszczony na Grenlandii, w maju wyprawa Polskiego Centrum Ekspedycyjnego do Iranu z wejściem na Demavend i wieloma innymi atrakcjami. W drugiej połowie roku planuję we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim wyjazd naukowo badawczy do Mongolii . W międzyczasie kursy i szkolenia. Bardzo zależy mi na jakości organizowanych kursów. Oba kursy letnie ( obóz wędrowny w Bieszczadach i Bagna Biebrzańskie) będą miały poszerzony program survivalowy, a szkolenia zimowe któe odbędą się w ciągu dwóch najbliższych miesięcy jak Kurs Polarny i Kursy Skitourowe będą bardzo intensywne.
Ostatni tydzień tego roku spędzę na Babiej Górze, magicznym miejscu z niesamowitą przyrodą i zawsze dopisującą zimą. Będzie spokanie z przyjaciółmi i pierwsza wizyta w nowo otwartym schronisku na Markowych Szczawinach, a także pierwsza okazja do sprawdzenia w jakiej formie po wypadku jest moja ręka.
 
Chciałbym wszystkim odwiedzającym tę stronę życzyć na zbliżające się Święta oraz w Nowym Roku dużo zdrowia, pięknych przygód, nowych wrażeń i umiejętności oraz  poczucia spełnienia i wewnętrznego spokoju. I żebyście mieli dużo czasu dla siebie.
Rafał Król