Klean Kanteen Termos Wide Insulated 592ml – test

Klean Kanteen Termos Wide Insulated 592ml – test

Marka Klean Kanteen bardzo ekspansywnie zdobywa rynek w USA i Europie oferując nowe podejście do termosów. Oferta firmy to butelki, termosy i pojemniki o różnych kształtach i przeznaczeniach. W końcu mam okazję żeby GO PRZETESTOWAĆ i napisać coś o TYM jednym z flagowych produktów tej marki.

klean-kanteen-termos-wide-insulated
testowany Klean Kanteen

 Dane techniczne TERMOSU

Klean Kanteen Termos Wide Insulated 592ml
Objętość – niemal 0,6 litra
Waga – 385 g
Materiał – stal nierdzewna 18/8
Termika – zimą trzyma około 6 godzin gorące napoje. W przeciągu tego czasu od wrzątku temperatura spada do zaledwie 30- 40C i to już przy temperaturze otoczenia około 0C.
Wymiary – wysokość 26 cm z zakrętką, średnica 7,5 cm, średnica otworu 5,5 cm

Jakość wykonania i design Klean Kanteen Termos Wide Insulated 

Klean Kanteen Termos Wide Insulated
Klean Kanteen Termos Wide Insulated

Znakomita jakość wykonania. Dobrej jakości materiały, porządna uszczelka i ucho w zakrętce sprawia że to poręczne naczynie do transportu. Średnica termosu jest na tyle optymalna, że da się go jeszcze swobodnie złapać niewielką dłonią (co ma spore znaczenie dla kobiet i dzieci). Zakrętka posiada masywne ucho za które można złapać albo przyczepić termos do plecaka czy tornistra przewlekając sznurek czy karabinek. Termos jest zaprojektowany tak, że udało się uniknąć trudno dostępnych miejsc, i wszystko można w nim łatwo wyczyścić ręcznie. Warto też przypomnieć że żadnych termosów nie można ogrzewać w mikrofalówce.

Plusy TERMOSU

Termos posiada bardzo małą wagę przy sporej objętości. Jest dobrze wykonany i bezpieczny dla organizmu pod kątem chemicznych związków użytych do produkcji. Mocny, trudny do uszkodzenia z pancerną zakrętką.

Minusy TERMOSU

Rozczarowuje termika, szczególnie przechowywanie gorących napojów podczas gdy jest zimno. Termos bardzo szybko się wychładza. Ten termos nie ma również żadnego kubka. Zatem jeżeli napój jest jeszcze gorący to musimy mieć dodatkowe naczynie do przelania zawartości. Próbując pić bezpośrednio, mówiąc kolokwialnie „z gwinta” poparzymy sobie usta.

Dla kogo Kleen Kanteen Termos Wide Insulated

Na pewno nie na zimę i na pewno nie w góry. To bezpieczne naczynie na wycieczki, do biura, lub dla dzieci do szkoły gdy chcemy przenosić chłodne napoje, przetwory mleczne które mogłyby się zważyć od gorąca lub lody (pozwala na to szeroki wlot). To termos do przenoszenia picia z kruszonym lodem na letnią wycieczkę, a nie na zimę.

Cena

123 zł ( rok 2016)

STRONA PRODUKTU

http://international.kleankanteen.com