KEEN TARGHEE EXP – TEST BUTÓW

KEEN TARGHEE EXP – TEST BUTÓW

Keen wprowadził kolejną wersję swojego modelu Targhee, i ten model na rok 2017 podoba mi się o wiele bardziej niż wcześniejsze odsłony. Targhee EXP są dostępne w wersji męskiej i damskiej w kilku wariantach kolorystycznych.

Targhee EXP

 

Waga i wiązanie

Testowane Keen Targhee EXP mają bardzo odchudzoną wagę. But jest po prostu niewiele cięższy niż sandały. Projektanci zrobili naprawdę dużo żeby usprawnić ten model i zredukować wagę. Cały but zbudowany jest z gęsto tkanej nylonowej tkaniny co już stanowi spore odchudzenie wagi. Poprzednik był zbudowany ze skóry. System wiązania sznurowadeł jest również bardzo odchudzony. Stanowią go pętelki z nylonu z tej samej tkaniny z której uszyty jest cały but. Te przelotki na których sznurówki pracują najbardziej są dodatkowo wyłożone plastikiem. Ostatni element wiązania buta u góry, który stabilizuje kostkę i staw skokowy jest haczykiem wykonanym ze bardzo mocnego plastiku. But w rozmiarze EU 44 czyli US 10,5 o długości wkładki 285 mm waży zaledwie 520 gram. I to w wyższej wersji Mid, do kostek.

Komfort w Keen Targhee EXP 

Targhee EXP mają mocno rzeźbiony bieżnik który nie ślizga się na błocie czy mokrych skałach. Jak to w Keenach, podeszwa na czubku buta jest podciągnięta do góry i chroni wielki paluch przed urazami mechanicznymi. Keen również bardzo sprawnie łączy na gorąco cholewkę buta z podeszwą i mamy absolutną pewność że nic tu się nie odklei ani nie odpadnie. Podeszwa jest miękka, but łatwo się zgina i pracuje w śródstopiu. Śródpodeszwa w znacznym stopniu redukuje drgania co bardzo poprawia komfort chodzenia po skałach, betonie czy chodnikach. W tych butach na pewno nie odbijemy sobie pięty. But idealnie nadaje się na szerokie polskie stopy. A jeżeli ktoś ma węższą stopę , może ten nadmiar „wybrać” przy pomocy sznurowadeł. Wyjmowana wkładka podwójnej gęstości sprawnie odbiera wilgoć od stopy i jest wygodna.

Sznurowanie i wiązanie

Mocne zasznurowanie pozwala wybrać wszystkie luzy z boku. Ten but dostosuje się do szerokiej jak i węższej stopy. Po zasznurowaniu i zawiązaniu butów do samej Keen Targhee EXP oferuje poprawne trzymanie kostki i stawu skokowego. W praktyce oznacza to, że te buty nadają się na spacery w trudniejszym terenie i górskie wycieczki w większość gór Polski.

Wodoodporność i oddychalność BUTÓW

Jak to u Keena buty wyposażone są w membranę KeenDry. Nie jest tonajszybciej odprowadzająca wilgoć membrana na rynku, ale jest w pełni wodoodporna. Wędrowałem w tych butach całymi dniami w błocie i deszczu i buty nie przeciekły. Bez względu na warunki, błoto i mokry śnieg te buty nie przeciekną. Sama membrana odprowadza wilgoć na tyle sprawnie że podczas umiarkowanego wysiłku nie będziemy czuli dyskomfortu.

Dla kogo Keent Targhee EXP

Keen Targhee EXP to but dla ludzi z ograniczonym budżetem którzy chcą mieć jedną parę butów na jesień, zimę i wczesną wiosnę w mieście a jednocześnie buty które dobrze sprawdzą się na wypadach za miasto, wycieczkach i w niższych górach bez technicznej wspinaczki i bez trudnych szlaków.

Cena BUTÓW

Wygodne, uniwersalne i w pełni wodoodporne buty w cenie poniżej 500 zł które posłużą nam z pewnością kilka sezonów.

ZDJĘCIA BUTÓW Targhee

LINKI Do producenta butów TARGHEE

http://www.keen.pl/