CZYSTOZIARNISTY

CZYSTOZIARNISTY

W trakcie dwutygodniowej ekspedycji na Islandię w sierpniu 2014 r CZYSTOZIARNISTY był naszym jedynym pożywieniem podczas ekstremalnego codziennego wysiłku między śniadaniem a kolacją – posiłkami przygotowywanymi podczas biwaków.

Z plecakami o wadze ponad 25 kg codziennie pokonywaliśmy ponad 20 km pokonując w trudnym, często skalnym terenie przewyższenia rzędu 500 m o sporym nastromieniu. Naszym posiłkiem były 3 „brykiety” CZYSTOZIARNISTEGO po 45 g każdy, co łącznie dawało nam 135 g przy wartości energetycznej 510 kcal (378 kcal/100g).

Według mojej opinii i subiektywnych wrażeń wszystkich członków ekspedycji w wieku od 18 do 50 lat i obu płci CZYSTOZIARNISTY posiada szereg cech które sprawiają, że jest idealnym produktem odżywczym na ekspedycje ale również do wszelkiego typu aktywności.

Jest syty. Wystarczało podczas postoju zjeść połowę 45 gramowego batonika,żeby zaspokoić głód i dodać sobie energii na kolejną godzinę marszu.

Zawiera dużo błonnika, co przy dłuższych ekspedycjach ma ogromne znaczenie dla pracy jelit, szczególnie jeżeli ekspedycja oparta jest o produkty liofilizowane.

Nie nudzi się. Smakuje zawsze, nawet po wielu dniach, co ma niebagatelne znaczenie.

Ma znakomicie zbalansowany skład, który dostarcza nam nie tylko cukrów (węglowodanów),ale również białek, tłuszczu i wspomnianego wcześniej błonnika. Produkt oddziałuje na nas kompleksowo, nie tylko dostarczając energii,ale również regulując trawienie oraz dostarczając białka i tłuszczu.

Jest łatwo podzielny nawet,gdy jest bardzo zimno, co ma ogromne znaczenie praktyczne.

Jest „kompaktowy”. Mały objętościowo, ale bardzo obfity w energię. Dzięki temu idealnie nadaje się, żeby go zabrać nie ważne czy na ekspedycję, na zajęcia na uczelni czy dać dziecku do szkoły.

Można się nim posilać na różne sposoby. Można go jeść popijając herbatą z termosu, ale również rozpuścić w mleku czy zrobić sobie z niego papkę z jogurtem.

CZYSTOZIARNISTY to unikatowy w pełni naturalny i bezpieczny produkt. Jego skład, doskonały smak i spora ilość kalorii sprawiają, że powinien znaleźć się nie tylko w ekspedycyjnym plecaku,ale również w studenckiej torbie,czy szkolnym plecaku.

Więcej informacji na stronie produktu:
www.czystoziarnisty.pl