Barka Francja (Canal du Midi) 2006

 

Informacje dodatkowe

15_kanal_biegnie_na_moscie_nad_rzekaGdzie wynająć barkę?

Barki wynajmuje firma Locaboat (www.locaboat.com) w Polsce reprezentuje ją firma Punt (www.punt.pl – warto wejść na tę stronę i obejrzeć rozmaite barki, ceny wynajmu oraz trasy proponowanych rejsów. Im nas na barce więcej tym koszt „osobo – koi” mniejszy

Co zabrać?

Rejsy barką zaczynają się w sobotę po południu a wtedy i w niedzielę nie można zrobić zakupów gdyż sklepy są pozamykane. Warto więc zabrać produkty na kolację w sobotę i wszystkie posiłki niedzielne. Ponadto papier toaletowy i zapałki (nie będzie tego na barce). W poniedziałek dostaniemy już w sklepach wszystko co potrzeba, jednak we Francji jest dla nas dość drogo, opłaca się więc zabrać z Polski płyn do mycia naczyń i do czyszczenia toalet, papierowe ręczniki, worki na śmiecie. W porcie dostaniemy pościel ale bez ręczników. Produkty spożywcze są mniej więcej o połowę droższe niż w Polsce. Można więc zabrać kawę i herbatę, cukier, makaron, ryż, zagęszczone mleko (zwłaszcza, że francuskie nie smakuje Polakom), rosołki w kostkach, ulubione przyprawy kuchenne, sól (mieliśmy kłopoty ze znalezieniem miałkiej soli), jakieś gotowe dania.

Koszty (2006)

Barka Francja (Canal du Midi) 2006. Wynajęcie barki dla 8 do 12 osób na sześć dni kosztuje 2460 euro. Barkę można ubezpieczyć na miejscu za 70 euro lub wpłacić kaucję 1500 euro. Ubezpieczenie jest bezzwrotne ale obejmuje również koszty szkód przekraczające 1500 euro. Kaucja jest zwrotna, lecz jeśli naprawa szkód przekracza 70 euro różnicę trzeba dopłacić. W porcie otrzymuje się barkę zatankowaną do pełna – za zużyte paliwo płacimy po zakończeniu rejsie.

18_konieczne_sa_zakupy_w_spozywczymPo zakończeniu rejsu musimy też posprzątać barkę lub zapłacić za tę usługę (70 euro.) Przykładowe ceny w euro (2006): W restauracji pizza kosztuje 8 do 10. Filet z kurczaka z dodatkami- 10 Stek wołowy – 12 Zupa jarzynowa – 4 Wino białe w restauracji ok.18 (dokładnie to samo w sklepie niecałe 4 euro…) Na targu sałata kosztuje 0,60 euro, melon 2, pasztet (na wagę – ceny za kilogram) od 6 euro w górę – warto jednak spróbować , podobnie sery. Są SUUUUPER !!! Najtaniej jest na targach i w halach, najdrożej w sklepach w centrum miast. W wina najlepiej zaopatrywać się bezpośrednio w winnicach, których po drodze jest bardzo wiele, lub w lokalnych sklepach spożywczych. Przyzwoite całkiem dobre wino można tam kupić już od 1,4 euro za 0.7 litra. Wino o którym pisałam w tekście, to w winnicy – za 11 euro – to już była tzw. „wysoka półka”.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Rafał Król
Rafał Królhttp://rafalkrol.pl
Eksplorator światów i ikonoklasta.