16.01.2013 r HELLY HANSEN

16.01.2013 r HELLY HANSEN

Od najbliższej wyprawy rozpoczyna się moja niezwykła przygoda z legendarną norweską marką Helly Hansen. W praktyce oznacza to, że będę używał produktów Helly Hansen zarówno podczas ekspedycji na całym świecie jak i szkoleń w Polsce. Będę w stanie podzielić się spostrzeżeniami na temat produktów marki Helly Hansen używanych od surowej zimy do upalnego lata i od Arktyki po pustynie.

Od razu chciałem odpowiedzieć na pytanie "Panie Rafale, dlaczego Helly Hansen?". Mówiąc najkrócej jak się da – z Helly Hansen jest mi po drodze. Z wielu powodów. Przede wszystkim cała filozofia firmy, podejście do biznesu, podróżowania i testów sprzętu w realnych warunkach jest zarówno mi, jaki i Helly Hansen bardzo bliska. Każdy, kto używa skandynawskich produktów, nie ważne czy to meble, samochody czy cokolwiek innego wie, o czym mówię. Jakość, minimalistyczne wzornictwo, prostota i wyjątkowa funkcjonalność – takie są skandynawskie wyroby.

Kolejną cechą Helly Hansen’a jest innowacyjność i wyznaczanie nowych kierunków rozwoju oraz niezwykle długa i bogata tradycja. A ja jestem indywidualistą, który lubi chodzić własnymi drogami i realizować różne przedsięwzięcia. Helly Hansen to najstarsza firma outdoorowa na świecie, która w swej historii, jako pierwsza wprowadziła wodoodporną odzież, laminowanie szwów, bieliznę termo aktywną oraz syntetyczną warstwę środkową odzieży, którą większość określa dziś mianem "polaru".

Helly Hansen jest światowym liderem we wdrażaniu technologii poprawiających bezpieczeństwo i umożliwiających przeżycie zarówno w górach jak i na morzu.  A bezpieczeństwo i survival od zawsze są w kręgu moich zainteresowań i priorytetów.

Rafał Król
Styczeń 2013