Lektury

2003_afr_botswana_globetrotter_thumb 2003_afr_namibia_globetrotter_thumbInformacji o Republice Południowej Afryki jest dużo, natomiast informacje o Namibii i Botswanie są znacznie gorzej dostępne. W trakcie podróży korzystałem ze stosunkowo pobieżnych informatorów Globetrottera. Dostępne są także opracowania Lonely Planet. Na miejscu można natomiast dostać bardzo dobrze wydane albumy. Dla osób władających niemieckim – w Windhoek można dostać wspomnienia Niemców, którzy trafili do Namibii w czasie jej kolonizacji. Wyglądało to bardzo zachęcająco, ale zbyt słabo znam mowę Goethego bym się zdecydował na tę bardzo interesująco zapowiadającą się lekturę!

2003_afr_kalahari_thumbDodatkowo polecam książkę „Zapach Afryki” (niestety już niedostępna w księgarniach), opowiadania napisane przez polskie studentki podróżujące po Afryce. W szczególności: opowiadanie o skoku bungee w Vic Falls na moście nad przełomem Zambezi!

A także szczególnie mocno polecam książki, które pozwolą na „złapanie klimatu” tej okolicy: „Kalahari” Wojciecha Albińskiego (wyd. Twój Styl 2003). Pierwszorzędna literatura! No i klasyka „Heban” Ryszarda Kapuścińskiego.

"Botswana i Namibia 2003 Michał Jaworski" table of contents

  1. Botswana i Namibia 2003 Michał Jaworski
  2. Trasa i historia
  3. Impresje 1
  4. Impresje 2
  5. Impresje 3
  6. Dodatkowe informacje
  7. Lektury