Doradztwo &

Private Guiding

PODSTAWOWE INFORMACJE


Możesz skorzystać z mojego czasu oraz wiedzy i doświadczenia. Jeżeli potrzebujesz porady przy organizacji własnej podróży lub jej przebiegu, nie wiesz co zabrać, gdzie się ubezpieczyć i na co uważać, mogę pomóc. Dzięki moim poradom Twoja podróż może być bezpieczna, bardziej przemyślana i przyjemna. Jeżeli zamierzasz robić większe zakupy sprzętu, możesz to skonsultować ze mną.  Dzięki swoim kontaktom pomogę zdobyć to czego potrzebujesz nawet jeżeli wydaje się to niemożliwe. Mogę też zorganizować Tobie czas w miejscu, w które jedziesz. Istnieje również możliwość, żebym uczestniczył w Twojej wyprawie (Private Guiding).

Bezpieczeństwo i łączność

Sposoby komunikacji jak i techniczne środki łączności są niezwykle ważnym elementem każdego wyjazdu, zarówno krajowej wycieczki jak i wielkiej ekspedycji. Jeżeli nie wiesz z jakich środków technicznych skorzystać, albo jakie procedury łączności zastosować aby uczetnicy Twojego wyjazdu mogli sprawnie porozumiewać się zarówno między sobą jak i ze światem zewnętrznym możesz skorzystać z mojego doświadczenia i pomocy.

Dobór sprzętu

Dobór sprzętu na wyjazd to niezwykle istotna sprawa. Od sprzętu zależy nasz komfort i bezpieczeństwo a w efekcie szanse na sukces ekspedycji. Zupełnie inny sprzęt jest potrzebny na pustyni a zupełnie inny na bagnach czy w wysokich górach. Ponieważ podróżuję we wszystkie strefy klimatyczne dobrze wiem jaki sprzęt zdaje egzamin w najróżniejszych warunkach. Istnieje możliwość skonsultowania ze mną swojego ekwipunku.

Kompletowanie apteczki

Zawartość apteczki zależy od klimatu, wysokości, czasu trwania wyprawy oraz indywidualnych uwarunkowań uczestników wyjazdu. Jeżeli nie wiesz jak to wszystko połączyć, i wybrać to co jest naprawdę ważne możesz skorzystać z mojego doświadczenia i wiedzy.

Plan ekspedycji

Czasami ma się pomysł na ekspedycję, lub po prostu miejsca które chciałoby się odwiedzić ale trudno to połączyć w jedną całość. Jeżeli do tego dodamy takie czynniki jak zmiana czasu, klimatu, konieczność aklimatyzacji wysokościowej itp. to połączenie tego w jedną sensowną całość stwarza spory problem. Istnieje możliwość skonsultowania ze mną swojej ekspedycji tak aby wszystko połączyć w sensowną i bezpieczną całość.

Private Guiding

Istnieje możlwość żebym uczestniczył w Twojej wyprawie, albo zabrał Cię do miejsc w których byłem na swoich ekspedycjach. Wszelkie szczegóły proszę uzgadniać przez pocztę elektroniczną.

Ubezpieczenia podrżnicze

Ubezpieczenia powinny być nieodzowną częścią każdego wyjazdu zarówno krajowego jak i zagranicznego. W zależności od typu aktywności, kraju, klimatu różne firmy oferują nam różne rozwiązania. Jeżeli nie wiesz co wybrać, a chcesz czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że polisa zadziała możesz skorzystać z moje rady.

Wybór diety i zakup żywności

Menu podczas wyjazdu powinno uwzględniać szereg czynników takich jak wielkość naszego wysiłku, temperaturę w której będziemy przebywać, wysokości na której będziemy się znajdować, klimat i wiele innych parametrów. Warto też wiedzieć co z lokalnych potraw i produktów może nam zaszkodzić, a co możemy wykorzystać w naszej diecie. Istnieje możliwość skonsultowania ze mną menu lub nawet zorganizowania pożywienia na konkretną ekspedycję.

Wybór i zakup odzieży

Odzież jest nie tylko podstawowym elementem ekwipunku na wyjazdach, jest nieodzowną częścią naszego życia. Wydaje się, że na wyprawę trzeba się ubrać jak do miasta. Nic bardziej mylnego. Logika, funkcjonalość, i wiedza na temat poszczególnych materiałów i ich własności są podstawą do wybrania odpowiedniej odzieży która zapewni nam komfort i sukces naszego przedsięwzięcia. Często kupuje się wszystko w pośpiechu, tuż przed podróżą i już na początku wyjazdu srodze tego żałuje. Jeżeli planujesz spore zakupy i chcesz uniknąć pomyłek, możesz skorzystać z mojej pomocy.

Wypożyczalnia sprzętu

Jeżeli potrzebujesz jakiegoś sprzętu na wyprawę, a nie chcesz go kupować z uwagi na cenę czy brak dostępności możesz skorzystać z mojej pomocy. Do wypożyczenia jest sporo sprzętu od środków transportu i komunikacji po sprzęt biwakowy.

Zakup sprzętu

Do realizacji trudnych przedsięwzięć potrzeba wyjatkowo dobrego i niezawodnego sprzętu. Jeżeli masz wątpliwości co kupić i potrzebujesz porady, albo potrzebujesz do realizacji swojej wyprawy czegoś zupełnie wyrafinowanego możesz skorzystać z mojej pomocy.